Медтехнологии
compare_arrows0

Хірургічні інструменти

Медицина активно розвивається в пошуку більш сучасного та якісного обслуговування. Одним з найважливіших факторів залишається інструментарій та обладнання, яке застосовується і використовується в будь-якому напрямку.

Визначення поняття і класифікація

Хірургічний інструментарій - це металеве медичне приладдя і пристосування, необхідні для проведення оперативного втручання. Залежно від функціонального призначення існує величезний список різних приладів. Матеріалом для виготовлення служить міцна хромована сталь, яка покрита спеціальним вологостійким шаром.

Вона забезпечує надійне використання і тривалий термін експлуатації. Інструменти повинні витримувати високі навантаження і важкі умови. Найчастіше для проведення будь-яких операцій всі інструменти сортують на спеціальні набори. Класифікація групує на:

  1. Хірургічний інструментарій.
  2. Спеціальні інструменти для вузьких спеціалізацій.

Також, умовно фахівці поділяють пристосування на одноразові або багаторазові інструменти. Це означає, що обладнання або апарати слід використовувати кілька разів, на відміну від швидко витратних матеріалів. Одноразові інструменти підлягають утилізації, а багаторазові ретельно дезінфікує і обробляють спеціальними засобами.

Крім цього, за конструкцією хірургічні інструменти мають різний вигляд, додаткові металеві насадки, що підвищує багатофункціональність пристосування.

До основних хірургічним інструментам варто віднести:

веноекстрактори, дерматори, діссектора і долота, затискачі, дзеркала, зонди, голки і голкотримачі, клеми, корнцанги, гачки і кусачки, лігатор, ложки, молотки, ножі і ножиці, пилки, пінцети, розширювачі, труби , скальпелі, щипці, шпателі хірургічні та багато іншого.

Області використання

Хірургічні інструменти застосовують фахівці практично кожної лікарської спеціалізації. Всі операційні втручання неможливо проводити без спеціального інструменту. При цьому, різновиди приладів різні і класифікуються виходячи зі сфери медицини.

  1. Акушерство та гінекологія;
  2. Нейрохірургія;
  3. Оториноларингологія;
  4. Офтальмологія;
  5. Реанімація;
  6. Травматологія;
  7. Мікрохірургія;
  8. Стоматологія.

Велика кількість інструментів - це важлива складова загального процесу. Без додаткових пристосувань і апаратів лікар-медик не зможе допомогти пацієнтові. У будь-якому напрямку медицини є список обов'язкових наборів, які застосовують при операційному втручанні.

При виборі слід спиратися на такі основні критерії як якість матеріалу, функціональність і призначення. Для кожної окремої спеціалізації необхідно підбирати міцні інструменти для проведення складних операцій або процедур.

TelegramWhatsAppArtboard 6ViberПодзвоніть меніЗворотній зв’язок
Онлайн курсы IT