Види протилежних матраців та їх основні характеристики

Види протилежних матраців


Пролежні є однією з найнагальніших проблем, з якими може зіткнутися лежачий пацієнт. Для профілактики таких станів використовуються різні види протипролежневих матраців, які зменшують тиск на деякі ділянки, дозволяючи крові вільно циркулювати по капілярах та запобігаючи появі хворобливих відчуттів. В результаті м'язи розслаблюються та загальний стан пацієнта покращується. Але щоб матрац справді став порятунком від пролежнів, необхідно вміти його правильно вибрати, а придбати протипролежневу систему можна в нашому магазині!

Різновиди медичних матраців

Такі вироби мають різні показання, а також свій принцип роботи.

  1. Статичні матраци схожі з ортопедичними конструкціями, оскільки можуть підлаштовуватися під параметри тіла хворого, усуваючи тиск на такі проблемні точки, як сідниці, п'яти, плечі, кісточки. Як наповнення тут використовується пінополіуретан, а також можна зустріти гелевий склад та структуру осередків. Статичні вироби показані пацієнтам, які довго лежать у ліжку, хоча при цьому здатні пересуватися самостійно. У цьому випадку конструкція буде гарним заходом профілактики пролежнів.
  2. Матраци медичні динамічні містять порожнисті секції, куди надходить повітря за допомогою спеціального компресора. Такі осередки постійно змінюють тиск, що сприяє появі м'якого ефекту масажу. Подібні вироби показані хворим, які повністю лежать, які рухатися не можуть. Динамічні матраци бувають трубчастими та комірчастими, деякі моделі оснащуються статичним режимом, що корисно, коли потрібно припинити масаж.

Конструкція матраців

  1. Комірчасті
    Такі матраци мають сполучені осередки на кшталт бджолиних сот. Їх заповнюють повітрям із компресора, внаслідок чого виходить ефект масажу. Такі конструкції застосовуються й у профілактичних цілях, й у лікування пацієнтів, які мають спостерігаються пролежні середнього ступеня тяжкості. Варто зазначити, що ніздрюваті вироби можуть використовуватися людьми, вага яких не перевищує 120 кілограмів.
  2. Трубчасті медичні конструкції
    В їх основі поперечно лежать балони циліндричної форми, які надуваються повітрям та створюють ефект масажу. Такі матраци призначені для людей до 120 кілограмів, які страждають на пролежні у важкій формі.

Функція обдування

На поверхні динамічних конструкцій іноді спостерігається лазерна перфорація – маленькі отвори вентиляції. Ця функція особливо корисна хворим, що сильно потіють. Вироби з обдуванням забезпечують комфорт, а також сухість шкіри, внаслідок чого суттєво знижується ризик утворення пролежнів.

Як вибрати відповідний протипролежневий матрац?

Важливо грамотно підібрати розміри виробу. У жодному разі матрац не повинен бути більше ліжка, нехай краще він буде трохи менше, щоб повітря могло нормально циркулювати. Перш ніж купувати матрац, варто виміряти зростання хворого та додати до отриманої цифри ще 30 сантиметрів.

Також важливо врахувати вагу пацієнта. Звичайно, чим більше цей показник, тим більше слід вибирати секції матраца, оскільки при важкій вазі зовсім дрібні осередки не дадуть потрібного ефекту.

Якісний протипролежневий матрац забезпечить пацієнту спокійний сон та комфорт, розвантажить м'язи та нормалізує кровообіг. Це найпростіший і недорогий спосіб профілактики пролежнів. Купувати такі вироби рекомендується у перевірених виробників, які гарантують свій сертифікований товар. На ринку медичного обладнання можна знайти відмінний варіант протипролежневого матраца як зарубіжного, так і вітчизняного виробництва.