Медтехнологии
compare_arrows0

Медичний інструмент

Лікарська діяльність неможлива без цілого набору професійних медичних інструментів. Медичні інструменти необхідні для надання першої медичної допомоги, проведення обов'язкового медогляду, лікування хворого в межах державного медичного закладу та приватної клініки. У лікарській практиці можливе використання різних видів інструментів, що розрізняються не тільки призначенням, але і конструкційними особливостями.

Різновиди медичних інструментів

За допомогою застосування професійних інструментів медичні працівники і кваліфіковані фахівці гарантують проведення комплексного обстеження для визначення найбільш придатної терапії для хворого. Широко використовуються в лікарській практиці мікроскопи та освітлювальні прилади, різні стерилізатори, щоб забезпечити комфортне і безпечне лікування в межах лікарні або клініки.

До медичних інструментів відносять такі вироби:

 1. Діагностичні інструменти;
 2. Стоматологічні інструменти;
 3. Хірургічні інструменти;
 4. Гінекологічні інструменти;
 5. Косметологічні інструменти;
 6. Нейрохірургічні інструменти;
 7. Травматологічні інструменти;
 8. Лор інструменти;
 9. Лотки та ємності медичні та ін.

Ряд медичних інструментів застосовують отоларингологи і гінекологи, тому в окрему групу виносять інструменти, які потрібні для здійснення лікарської діяльності в області гінекології та оториноларингології.

Функціональні відмінності

Набір медичних інструментів, що розрізняються сферою використання та призначенням, слід диференціювати і за функціоналом.

 1. Інструмент медичний може застосовуватися для проведення місцевої і загальної анестезії, наркозу під час проведення хірургічної операції.
 2. Широко застосовуються вироби для роз'єднання шарів шкірного покриву механічним способом, серед яких користуються популярністю ножиці, кусачки, распатори і скальпелі (стандартний хірургічний, анотомічний).
 3. Для з'єднання шарів шкірного крою медичні працівники і кваліфіковані фахівці застосовують щипці, шпателі, голкотримач і пінцети.
 4. Затискачі і кліпси потрібні для зупинки сильної кровотечі.

Що стосується матеріалу, який використовується для виготовлення медичних інструментів з метою проведення діагностики, лікування, хірургічного втручання, компоненти можуть бути різними. Проте, найбільш цінними вважаються вироби зі сталі вуглецевого складу.

Додаткова обробка поверхні медичного інструменту здійснюється за допомогою цинку, нікелю та хрому, завдяки чому збільшується міцність виробу, використовуваного в державних медичних установах і приватних клініках.

Конструктивні особливості

Незважаючи на постійне вдосконалення конструкції хірургічних інструментів, вони мають стандартну форму. Медичний інструмент має робочу і допоміжну частину.

Робочою частиною ножиць є лезо, тоді як у кусачок - губки. Допоміжна частина медичного інструменту відповідає за приведення вироби в дію. Допоміжною частиною вважаються ручки або затискачі.

Розглядаючи особливості конструкції, медичний інструмент може мати цілісну, збірну або комбіновану конструкцію.

У випадку з цільної конструкцією медичний інструмент являє собою цілісне пристосування, як зонд. Збірний інструмент складається з декількох частин, які з'єднуються між собою різними способами.

До комбінованих медичним інструментам відносять одноразовий скальпель, який складається з різних частин, виготовлених з пластика і металу.

TelegramWhatsAppArtboard 6ViberПодзвоніть меніЗворотній зв’язок
Онлайн курсы IT