Медтехнологии
compare_arrows0

Тонометри

Тонометри

Тонометром називається медичний прилад, який призначений для вимірювання артеріального тиску людини і частоти пульсу. Вони можуть використовуватися як у домашніх умовах, так і в медичних закладах. У комплектацію тонометра входить манжета, яка одягається на плече або зап'ястя, пристрій (ручний або автоматичний) для нагнітання повітря в манжету, манометр або електронний датчик, який вимірює тиск повітря в манжеті. У комплектацію може входити стетоскоп (у механічних тонометрів), або електронний пристрій, який реєструє пульсації повітря в манжеті (автоматичний або напівавтоматичний тонометр).

Виділяють 3 основні види тонометрів:

  1. Механічні
  2. Напівавтоматичні
  3. Автоматичні

Механічні тонометри

Механічний тонометр є найпоширенішим та недорогим приладом. Нагнітання повітря у такому приладі здійснюється механічним шляхом. Також у комплектацію такого тонометра входить манометр. Він буває ртутним (одні з найточніших приладів) або мембранним. Найчастіше таким видом тонометрів користуються лікарі, оскільки для їх використання необхідна певна навичка.

Напівавтоматичні тонометри

Напівавтоматичні тонометри мають високу точність і мають блок пам'яті, для збереження історії вимірювань. У комплектацію приладу входить манжета, груша для нагнітання повітря та електронне табло, на якому відображаються результати вимірювання (тиск та частота пульсу). Цей прилад може працювати на батарейках або від мережі, для здійснення вимірювань не потребує сторонньої допомоги. Важливо, що вимірювання є автоматичними, при цьому нагнітання повітря здійснюється механічним шляхом.

Автоматичні тонометри

На відміну від напівавтоматичного тонометра, в цьому приладі нагнітання повітря здійснюється автоматичним шляхом. Для використання автоматичного тонометра необхідно закріпити манжету на плечі чи зап'ясті (залежно від виду приладу) та натиснути кнопку пуску. Результати вимірювання відображаються на моніторі. Є найпопулярнішою моделлю тонометрів через простоту використання.

Який вид тонометра вибрати?

При виборі апарату для вимірювання тиску необхідно враховувати низку особливостей, серед яких:

  1. Необхідно підбирати апарат відштовхуючись від потреб. Наприклад, людям похилого віку часто важко використовувати нові пристрої, тому апарат має бути простим у використанні. Для людей із проблемами зору необхідно обирати апарати з великими символами на екрані, або існують прилади зі звуковою трансляцією результатів вимірювань. Таким чином, прилад повинен відповідати віку та наявності проблем зі здоров'ям у людини, для якої його купляють.
  2. Важливо враховувати розмір манжети. Існують стандартні та збільшені манжети для комфорту використання.
  3. Спосіб живлення автоматичного або напівавтоматичного тонометра. При використанні тонометра в домашніх умовах більш економічним і зручним є варіант живлення від мережі. Якщо тонометр необхідно мати при собі, зверніть увагу на моделі на батарейках.

Де придбати тонометри?

Тонометр на сьогодні є важливим приладом для відстеження Вашого здоров'я і необхідний у кожному будинку.

Придбати тонометри з гарантією за низькими цінами з доставкою по Києву та всій Україні Ви можете на сайті інтернет-магазину «Медтехнології».

Менеджери магазину допоможуть обрати той прилад, який підходитиме саме Вам.

Вопросы о категории Тонометри
TelegramWhatsAppArtboard 6ViberПодзвоніть меніЗворотній зв’язок
Онлайн курсы IT